KS Gedania Gdańsk podcięła skrzydła Orłowi

ged_orzel2015_15411 kwietnia 2015 na boisku GOKSiR w Trąbkach Wielkich w XIX kolejce rundy wiosennej sezonu 2014/2015 rozgrywek V ligi seniorów organizowanych przez Pom. ZPN w Gdańsku Orzeł podejmował zespół KS Gedanii Gdańsk. Jesienią Orzeł przegrał w Gdańsku 6:2 . Tak więc mecz rewanżowy zapowiadał się ciekawie.
W pierwszej połowie mecz był zacięty o każdą piłkę. Zawodnicy starali sie za wszelką cenę przejąć inicjatywę. Wiele starć kończyło się gwizdkiem sędziego i przerwą w meczu na udzielenie pomocy poszkodowanym.
Po jednej z kontr wyprowadzonych prawą stroną i dośrodkowaniu na lewą stronę, a zamykający napastnik wychodzi na pozycję sam na sam i zdobywa pierwszą bramkę dla Gości. Gedania prowadzi 1:0. Kiedy już wszyscy myśleli o przerwie pod bramką Orła gospodarze faulują i sędzia pokazuje wapno. Wykonawca 11-tki strzela nie do obrony dla golkipera Orła. Goście podwyższają wynik na 2:0, a za chwilę sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
Po przerwie Gedania zaczyna bardziej szanować piłkę. W akcjach Gości zaczyna uwidaczniać dojrzałość i spokój. Trener Orła dokonuje zmiany, lecz one nie przynoszą zakładanych celów i efektów. Nie moc w zdobyciu bramki kontaktowej odbiera wiarę w zwycięstwo. Ataki Orła kończą się na wysokości szesnastki. Gedania realizuje nakreślony swój plan zdobywa kolejne dwie bramki i wygrywa mecz 4:0. Tak więc Orzeł nie rewanżował się Gedanii.
Skład Orła; Narloch –  Groszek (70′ Dończyk B.), Bułhak, Schuchardt, Kuchnowski (87′ Czerwionka) – Dampc, Topolski, Wiszniewski, Kobylarz M. (77′ Dończyk T.), Szybka – Żabiński (29′ Bartosik)