III Sportowa Gala Sołectwa Trąbki Wielkie !

podsum201613629 stycznia 2015 roku w sali widowiskowej GOKSiR w Trąbkach Wielkich odbyła się III Sportowa Gala Sołectwa Trąbki Wielkie. Uroczystość podsumowująca całoroczny udział mieszkańców sołectwa w XXI edycji Współzawodnictwa Sportowego Sołectw pn. „O Puchar Gminy Trąbki Wielkie 2015 ” została zorganizowana z inicjatywy sołtys Wiolety Frydrych i Rady Sołeckiej.
Gospodarz gali Wioleta Frydrych serdecznie powitała wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczą w uroczystości oraz Tomasza Kempę radnego Rady Powiatu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim. Radę sołecką reprezentowali Tomasz Osowski, Adam Czajka i Wiesław Kempa.
W pucharze gminy sołectwo Trąbki Wielkie reprezentowało 93 mieszkańców w tym 24 kobiet. Tą informacją rozpoczęła swoje wystąpienie sołtys Wioleta Frydrych. Nasze sołectwo wystartowało we wszystkich zorganizowanych 15 konkurencjach. W punktacji drużynowej zwyciężyliśmy w piłce koszykowej mężczyzn i w strzelectwie. Pięciokrotnie zajęliśmy trzecie miejsce tj. w szachach, wędkarstwie, w piłce nożnej 6-cio osobowej, w tenisie ziemnym i lekkoatletyce. Aktualnie zajmujemy II miejsce gromadząc 374 pkt. Strata do I miejsca wynosi 18 pkt. Ostatnie punkty do współzawodnictwa zostaną doliczone po ogłoszenie konkursów na kroniki sołeckie.
Po tym wystąpieniu rozpoczęła się uroczystość nagradzania najwszechstronniejszych sportowców w kategorii kobiet i mężczyzn.
W kategorii kobiet zwyciężyła Wioleta Frydrych, która wystartowała w 5 konkurencjach i zdobyła dwa złote medale, na II miejscu uplasowała się Aleksandra Bielawa która wystartowała w trzech konkurencjach. Na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Kempa, która wystartowała w dwóch konkurencja zdobywając jeden medal. Na kolejnych miejscach uplasowały się IV- Małgorzata Kozikowska, V- Marta Kozikowska, VI- Paulina Kempa, VII- Anna Kempa, VIII Blanka Bielawa, IX- Joanna Łubaszewska i pierwszą dziesiątkę zamknęła Teresa Żukowska.
W kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Megger, który wystartował w 7 konkurencjach i zdobył pięć medali w tym trzy złote i dwa srebrne. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Megger, który wystartował w pięciu konkurencjach zdobywając cztery medale w tym trzy srebrne i jeden brązowy. Na trzecim miejscu uplasował się Hubert Hałun, który wystartował w trzech konkurencjach i zdobył trzy złote medale. Na kolejnych miejscach uplasowali się; IV Jakub Lewańczyk, V- Maciej Stankiewicz, VI Waldemar Frydrych, VII Wiesław Kempa, VIII-Krzysztof Kamiński , IX -Sylwester Wajsbrot i X- Adam Czajka.
Podczas prezentacji osiągniętych wyników przez poszczególnych sportowców sala nagradzała ich gromkimi brawami.
Radny Tomasz Kempa w swoim wystąpieniu pogratulował wszystkim zgromadzonym mieszkańcom osiągniętych wyników. Radzie sołeckiej podziękował za zorganizowanie wspaniałej uroczystości. Zachęcał wszystkich do większego wysiłku, który zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami i większą liczbą medali. Sam też obiecał wszystkim, że osobiście bardziej włączy się w walkę o jak najlepsze miejsce Trąbek Wielkich w kolejnej edycji Pucharu Gminy.
Zawodnicy i zawodniczki za zajęte miejsca I-III otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, okolicznościowe medale oraz słodki upominek, natomiast za miejsca IV -X pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe medale i słodki upominek . Pozostali uczestnicy gali otrzymali dyplomy- podziękowania oraz słodki upominek. Całą uroczystość zakończyła sesja fotograficzna z organizatorami gali.
Przy kawie, ciastku i muzyce uczestnicy prowadzili rozmowy wspominając swój udział w zawodach. Były to wspomnienia wsparte ciekawymi historyjkami. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że każdy mieszkaniec XXII Pucharu Gminy Trąbki Wielkie 2016 wystartuje o jedną, a może dwóch konkurencjach więcej.
Sołtys Wioleta przyjęła wiele gratulacji i podziękowań od uczestników za zorganizowanie III Sportowej Gali Sołectwa Trąbki Wielkie.