22- sport, rekreacja i turystyka w 1996 roku

12 marca 1996 r. Jarosław Hennig, Rafał Kolibski i Adam Czajka reprezentowali gminę podczas zawodów wojewódzkich LZS w podnoszeniu ciężarka 17,5 kg – „Herkules” w Gdańsku Osowej – podczas których wystąpili reprezentanci 13 gmin i ogniw LZS. W zawodach wojewódzkich Jarosław Hennig zajął pierwszą lokatę, Rafał Kolibski był trzeci, a Adam Czajka zajął czwarte miejsce.

19 sierpnia 1996 r. na wspólnym posiedzeniu zarządów sekcji piłki nożnej Orzeł-GOKSiR Trąbki Wielkie oraz LZS Unia Kłodawa podjęto uchwałę o połączeniu sekcji obu klubów. W miejsce Unii do rozgrywek zgłoszono zespół Orzeł-GOKSiR II Trąbki Wielkie. Do zarządu połączonych sekcji wszedł dotychczasowy prezes Unii, Mirosław Stępowski.

6-8 września 1996 r. w Gdańsku odbywał się XXVIII Ogólnopolski Zlot Turystyczny Westerplatte – Sobieszewo. Po dłuższej przerwie turyści z Trąbek Wielkich reprezentowali województwo gdańskie. W samochodowym torze sprawnościowym zwyciężył Marian Szulejewski z Zaskoczyna, Zenon Kulwikowski z Trąbek Wielkich zajął 2. miejsce, a Wiesław Kempa był 4. Zespół w tym składzie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej, a drugi zespół z Trąbek Wielkich zajął miejsce trzecie. Drużyna z SP Trąbki Wielkie w składzie Monika i Aleksandra Kolendo, Ewa i Alicja Preuss była 5. W punktacji wojewódzkiej ekipa z Trąbek Wielkich została sklasyfikowana na 4. miejscu w gronie 11 reprezentacji wojewódzkich.

1996 W tym roku obchodzono rocznicę 50-lecia powołania i działalności Ludowych Zespołów Sportowych w kraju. Na wniosek władz wojewódzkich zrzeszenia, Rada Główna Z LZS w ramach podziękowania za zaangażowanie w rozwój sportu i rekreacji na terenach wiejskich przyznała najwyższe odznaczenia „Zasłużony Działacz LZS” dla tych mieszkańców gminy, którzy od wielu lat organizowali zawody i liderowali w swoich środowiskach. Odznaczenia wręczono 26 stycznia 1997 r. na dorocznym balu sportu w GOKSiR-ze. Sekretarz WZ LZS w Gdańsku, Wiesław Szczodrowski odznaczył Lidię Orzechowską i Bogdana Ołenczyna z Trąbek Wielkich, Czesława Sebzdę z Czerniewa i Jana Trofimowicza z Ełganowa. Medale „50-lecia LZS” otrzymali: Romuald Dunst, Józef Sroka, Bogdan Ołenczyn, Lidia Orzechowska, Mieczysław Goczewski, Antoni Rychlicki, Karol Kozak z Trąbek Wielkich, Władysław Mazurek, Alfons Klukowski, Jerzy Osowski, Marian Płotka z Sobowidza, Zbigniew Nelke z Kłodawy, Jan Trofimowicz, Stanisław Kusaj z Ełganowa, Kazimierz Arym z Gołębiewa Wielkiego, Czesław Sebzda z Czerniewa i Kazimierz Grochowalski z Mierzeszyna. Podziękowania za zaangażowanie w rozwój sportu odebrali wówczas pracownicy urzędu gminy: Maria Preuss, Grażyna Jaszczyk oraz Mirosława Kowalska. Specjalne wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe otrzymali: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu, Marcin Masa i Henryk Kinder – byli mieszkańcy Ełganowa. Wójt Stanisław Dziemiński wraz z Wiesławem Szczodrowskim złożyli specjalne podziękowania za wielki społeczny wkład pracy przewodniczącemu Rady Gminnej LZS Wiesławowi Kempie oraz instruktorowi ds. sportu i trenerowi drużyn juniorskich Tomaszowi Kempie.

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.