18- sport, rekreacja i turystyka w 1990 roku

13 maja 1990 na stadionie w Trąbkach Wielkich odbył się festyn sportowo – rekreacyjny. W turnieju piłkarskim o puchar przewodniczącego R.Gm. Z LZS zwyciężyła drużyna LZS Trąbki Małe przed LZS Cegielnia oraz LZS Gołębiewo Średnie. W turnieju piłki ręcznej o puchar przewodniczącego Rady Gminnej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych zwyciężył Zakład Rolny Sobowidz, 2. LZS Trąbki Małe, a 3. LZS Trąbki Wielkie. Natomiast w turnieju piłki siatkowej o puchar przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego zwyciężył LZS Ełganowo przed ZR Sobowidz i LZS Domachowo. We wszystkich turniejach zespołowych wystartowało po 6 drużyn.

22 lipca 1990r. zorganizowano kolejne zawody strzeleckie o mistrzostwo gminy. Wśród kobiet zwyciężyła Renata Hodowana, w gronie młodzików Maciej Świerżewski, w gronie seniorów Roman Świerżewski – obaj z Trąbek Wielkich. Do punktacji drużynowej liczyły się punkty drużyn trzyosobowych. Zwyciężyła drużyna LOK Gołębiewo Wielkie. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji drużynowej było aż 7 drużyn z LZS Gołębiewo Wielkie. Ponadto występowali zawodnicy z Sobowidza, Ełganowa i Trąbek Wielkich.

9 września 1990r. odbyły się gminne dożynki. Z powodu złych warunków atmosferycznych rozegrano tylko turniej piłki nożnej, w którym zwyciężył LZS Godziszewo. Kolejne miejsca zajęły drużyny: LZS Trąbki Wielkie, LZS Graniczna Wieś, LZS „Cegielnia” Gołębiewo Wielkie oraz LZS Domachowo. Odbył się także turniej strzelecki, w którym zwyciężył Albert Dajda przed Kazimierzem Arymem i Zenonem Ziarko – wszyscy z LOK Gołębiewo Wielkie.

14 października 1990r. na strzelnicy Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Demlin” w Ełganowie. W gronie seniorów zwyciężył Karol Kozak z Trąbek Wielkich przed Józefem Karnathem z OSP Sobowidz oraz Janem Jerką z ZR Sobowidz. W zawodach uczestniczyło 32 uczestników.