Fotorelacja z Miedzynarodowego meczu bokserskiego pomiędzy Reprezentacją POZB w Gdańsku i NSV Nordhausen (Niemcy)

1boks161048Na ringu w Trąbkach Wielkich reprezentacja POZB  w Gdańsku zremisowała 8:8 z NSN Nordhausen

8 października 2016 w Hali Sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich został rozegrany Międzynarodowy Mecz Bokserski pomiędzy pięściarzami Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego w Gdańsku, a pięściarzami NSV Nordhausen (Niemcy).
W ramach meczu rozegrano w 8 pojedynków oraz dwie walki w kat. junior i kadet zostały rozegrane jako walki pokazowe, które zakończyły się remisami zgodnie z przyjętą zasadą w walkach pokazowych. W jednej z tych walk wystąpił „Ziomek” z Sobowidza Piotr Rosławski, który po rozpadnięciu sekcji bokserskiej w Trąbkach Wielkich kontynuuje treningi w nowo powstałej sekcji bokserskiej w Straszynie.
Tym razem trybuny zostały wypełnione prawie w 100%, a i przygotowane stoliki dla VIP nie świeciły pustkami. W przerwach miedzy walkami organizatorzy     wykorzystali czas na wręczenie podziękowań dla osób którzy przyczynili się do zorganizowania tego meczu w Trąbkach Wielkich. Zaszczytne wyróżnia z rąk prezesa POZB Jerzego Gussa otrzymali miedzy innymi wójt Błażej Konkol i dyrektor GOKSiR Leszek Orczykowski. Dyrektor Wydziału Sportu UM w Gdańsku Maciej Kowalczuk uhonorował paterą- podziękowaniem prezesa Jerzego Gussa za dobrą robotę w zakresie rozwoju boksu na terenie województwa pomorskiego. Swoje 5 minut w zaprezentowaniu się miejscowej publiczności i Gośćmi z Niemiec  mieli członkowie z miejscowej sekcji karate  pod kierunkiem trenera Zbigniewa Świerka.
W ramach meczu rozegrano 8 walk, które  były wyrównane i zacięte. Mecz zakończył się remisem 8:8. Punkty dla gdańszczan zdobyli; Filip Wąchała, Hubert Benkowski, Paweł Rosiński I Sebastian Bartnik.
Rewanż odbędzie w 2017 roku na terenie Niemiec.