Fotorelacja z meczu MKS Czarni Pruszcz Gdańsk- LKS Orzeł Trąbki Wielkie

czarni_2015_030Fotorelacja z meczu MKS Czarni Pruszcz Gdańsk- LKS Orzeł Trąbki Wielkie.

Nie wiedzie się Orłom z Trąbek Wielkich w rundzie rewanżowej V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.

18 kwietnia 2015 roku w meczu derbowym powiatu gdańskiego z MKS Czarnymi Pruszcz Gdański ponieśli kolejną porażkę w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015. Tym razem musieli uznać wyższość Czarnych, zostali pokonani 3:0. Na jesieni w Trąbkach Wielkich triumfowali Czarni pokonując Orła 4:2.
Mecz oglądało około 50 najwierniejszych kibiców Czarnych i grupa kilkunastu Orła z Trąbek Wielkich. W warunki w jakich został rozegrany mecz to temperatura około 5 stopni i zimny porywisty wiatr, który jednym pomagał, drugim przeszkadzał. Słońce wychodzące za ciemnych chmur co jakiś czas na krótko poprawiało panującą pogodę tego dnia. Do przerwy Czarni grali z wiatrem. Stworzyli kilka tzw. 100% sytuacji z których strzelili dwie bramki. Orzeł z dużymi trudnościami przedostawał się po bramkę gospodarzy. Przy stanie 2:0 dla Czarnych Orzeł stworzył sobie sytuacje podbramkowe z których mógł zdobyć bramkę kontaktową.
Po przerwie mimo, że teraz wiatr pomagał Orłom sytuacji na zdobycie bramki było nie wiele. Natomiast Czarni swoje akcje przeprowadzali z kontry i co raz zagrażali bramce Orła. Po jednej z takich napastnik Czarnych został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na punkt oznaczający miejsce wykonywania rzutu karnego. Do wykonania podszedł Paweł Jaszczyk b. zawodnik Orła. Tym razem bramkarz obronił rzut karny lecz już dobitka wykonana przez strzelca rzutu karnego znalazła drogę do siatki.
W przekroju całego meczu Czarni byli drużyną bardziej doświadczoną, potrafili jak trzeba było przetrzymać piłkę lub groźnie wyprowadzić kontrę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo.
Skład Orła: Koprowski – Groszek, Schuchardt, Bułhak (46′ Dończyk B.), Kuchnowski – Dampc, Warda, Dończyk T. (78′ Czaja) – Wiszniewski (87′ Bartosik), Kobylarz M., Żabiński (56′ Topolski),