Falstart Orła 1955 w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 !

Drużyna seniorów KS Orzeł 1955 Trąbki Wielkie uczestnicząca w rozgrywkach o mistrzostwo V ligi sezonu 2017/2018 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku poniosła na własnym stadionie drugą porażkę.
Po porażce w meczu inauguracyjnym z Orlętami Reda 1:0 wszyscy liczyli , że w Dniu Święta Wojska Polskiego Orzeł odniesie zwycięstwo. W drugiej kolejce ich przeciwnikiem był GKS Sierakowice.
Nic nie zapowiadało, że znów polegną. Po dobrym początku Orła to Goście strzelili bramkę i na przerwę schodzili prowadząc 1:0. Po przerwie Orzeł zagrał jeszcze z większą determinacją i po jednej z akcji w polu karnym został sfaulowany Bartek Dończyk i sędzia wskazał na „wapno”.
Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Kobylarz i doprowadził w 62 minucie do wyrównania wyniku meczu na 1:1.
Orzeł po strzeleniu bramki jeszcze bardziej zaatakował bramkę Gości. W odległości około 20 metrów od bramki GKS-u piłkę otrzymał Mateusz Dampc, który w swoim stylu po zwodzie w lewą stronę i strzałem z lewej nogi zdobył drugiego gola . Od 78 minuty Orzeł objął prowadzenie 2:1 ! Golkiper Gości nie miał nic do powiedzenia.
Mecz była bardzo zacięty i zawodnicy wzajemnie nie szczędzili sobie fauli, a sędzia karał żółtymi kartonikami. Goście po utraceniu prowadzenia, zareagowali większym pressingiem i walczyli za wszelka cenę o wyrównanie. Drugą bramkę zdobyli z rzutu karnego, a zwycięskiego gola na kilka minut przed końcem meczu.
Po dwóch porażkach KS Orzeł zajmuje 11 miejsce wśród czterech drużyn które jeszcze nie zdobyły punktów w rozgrywkach. W bramce zadebiutował obrońca Łukasz Balcer.
Orzeł zagrał w składzie : Skład: Balcer – Dończyk M., Benkowski Michał, Szostek Dominik, Kamiński (52′ Kuchnowski) –  Dończyk B.(79′ Kruk), Kobylarz. R., Dampc, Pietrowicz (27′ Kobylarz M,), Czerwiński – Laga Marcin (72′ Jaśniewski),