Derby Powiatu Gdańskiego w V lidze dla Czarnych Pruszcz Gdański!

W czwartej kolejce rundy jesiennej 2018 rozgrywek o mistrzostwo V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku KS Orzeł 1955 rozegrał mecz z Czarnymi Pruszcz Gdański na wyjeździe.
Po zwycięstwie nad Bałtykiem II kibice liczyli na dobry występ swojej drużyny w Pruszczu Gdańskim.
Zespół Orła w tym meczu został osłabiony brakiem bramkarza Koprowskiego i Mateusza Kobylarza. W tej sytuacji trener Haberka powierzył role golkipera Łukaszowi Balcerowi- na co dzień grający prezes KS .
Mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu Orła i stworzenie sobie sytuacji bramkowych. Pierwszą bramkę w 18 minucie zdobył Orzeł ze strzału samobójczego zawodnika Czarnych. Po utracie bramki Czarni rzucili się do odrobienia straty. W kilka minut odrobili stratę, a następnie jeszcze przed przerwą dołożyli dwie bramki. Na przerwę schodzili prowadząc 3:1.

Po przerwie Orzeł ruszył do odrabiania strat. W 55 minucie Daniel Jaśniewski z rzut karny zamienił na bramkę i zmniejszenie stratę do jednej bramki. Dziewięć minut później Tomasz Musik zdobył bramkę wyrównującą . Od 64 minucie Orzeł remisował 3:3.
Końcówka meczu to walka o każdą piłkę i przechylenie zwycięstwa na swoją stronę. Zawodnik Czarnych został ukarany czerwoną kartką i usunięty z boiska. Od tego momentu grając z przewagą jednego zawodnika Orzeł atakował często się „odkrywał” chcąc strzelić zwycięską bramkę. Nie inaczej było w drużynie Czarnych.
W końcówce po błędzie obrońców Orła którzy stracili piłkę na własnej połowie i tą sytuację wykorzystał zawodnik Czarnych strzelając czwartą bramkę. Po ostatnim gwizdku okazało się że był gol na wagę zwycięstwa.
Do wiosny 2019 Czarni Pruszcz Gdański Pany!
Orzeł zagra w składzie; Balcer – Dończyk M. (60′ Gruchała Mateusz),  Neubauer, Szostek, Kamiński –  Anikowski (46′ Kruk), Malek, Musik, Dończyk B. – Leszczyński (75′ Bucholz), Jaśniewski, trener Piotr Haberka
info i foto Wkempa i Andrzej Marszałowicz kier. drużyny.